KAROL

projekt ukończony

animowany serial 2D

format 51 x 1:10 min

2020

 

reżyseria: Kasia Wilk

scenariusz: Kinga Krzemińska
koncepcje scenariuszowe: Jerzy Mierzwiak
opracowanie plastyczne: Anna Krztoń, Sara Wyskiel, Ewelina Galla, Kasia Dziergaczow, Agata Perszutów, Weronika Reroń
autor koncepcji: Grzegorz Wacławek
konsultacje scenariuszowe: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

muzyka: Krzysztof A. Janczak

dźwięk: Michał Fojcik MPSE

nagrania aktorskie: Roboto Sound

producent: Grzegorz Wacławek

kierownik produkcji: Karolina Sendecka

produkcja: Animoon Sp. z o.o.

Serial powstałna zamówienie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

/ Opis projektu /

„Karol” to serial inspirowany życiem Karola Wojtyły – znanego całemu światu jako Jan Paweł II. Tematem każdego odcinka serialu są krótkie, powiązane ze sobą historie lub zdarzenia z jego życia – od czasów dzieciństwa aż po dojrzałe lata pontyfikatu. Serial przedstawia postać papieża jako charyzmatycznego, kierującego się w życiu jasnymi zasadami i konsekwentnie wypełniającego swoje powołanie człowieka.

 

Tłem dla kolejnych odcinków serialu są nie tylko ważne wydarzenia z historii świata i Polski (m.in. msza św. na placu Zwycięstwa z 1979 roku) lecz także mniej znane wydarzenia z biografii Wojtyły związane np. z jego górskimi wędrówkami, rekolekcjami czy pasjami. W serialu występują ważne postacie historyczne takie jak Matka Teresa z Kalkuty, kard. Stefan Wyszyński i Lech Wałęsa.

 

Jednak przede wszystkim jest to opowieść o człowieku, który w niezwykły sposób potrafił skraść serca zwykłych ludzi, zwłaszcza podczas swoich licznych podróży. „Karol” to pierwszy serial podejmujący temat biografii wielkiego polaka w nowoczesnej, animowanej formie.