SZMERY W SERCU

projekt na etapie rozwoju projektu

serial animowany 2D

format  13 x 10 min

reżyseria: Krzysztof Ostrowski

scenariusz: Krzysztof Ostrowski

ilustracje: Marcin Podolec
muzyka: tba

producent: Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek

producent nadzorujący: Zofia Jaroszuk

produkcja: Animoon Sp. z o.o.

/ Opis projektu /

„Szmery w sercu” to obyczajowy serial animowany o życiu trzech par. Lisica Fenek i Byk mają po dwadzieścia parę lat i właściwie są ze sobą na próbę. Mimo ewidentnej, obopólnej fascynacji coraz większe pęknięcia powodują różnice poglądów. Linia mocno zarysowujących się podziałów społecznych zaczyna przebiegać w poprzek ich związku.

Niedźwiedź i Świnia to para gejów. Świnia jest po pięćdziesiątce, wykłada na akademii muzycznej. Niedźwiedź jest dużo młodszy od Świni, kiedyś był jego studentem i porzucił dla związku obiecującą karierę akademicką. Teraz pisze muzykę do gier. Ale głównie zajmuje się synkiem Świni, z którym tworzy niezwykle ciepły związek. W walce o związek ze Świnią musi wybierać między buntem, a potrzebą kompromisu.

Kotka i Pies to związek pozornie najbardziej statyczny (i stateczny). On, uwiązany do komputera, trzydziestoparoletni pisarz borykający się z blokadą twórczą, ona, 2 lata od niego starsza nauczycielka zakładnik drobnych przyjemności i rytuałów. Pozornie wiecznie skonfliktowani (zażarcie kłócący się o drobiazgi) i dosyć obcesowi we wzajemnych stosunkach, ale z czasem zauważamy, że spod opresyjnego rytmu codziennych obowiązków wyziera prawdziwe uczucie oparte na doświadczeniu, zaufaniu i dojrzałości. Bohaterowie tych trzech pozornie niezwiązanych ze sobą wątków mijają się ciągle w gęstej siatce śródmiejskich znajomości i zależności. Często pozornie nieznaczne wydarzenia w życiu jednej pary mają ogromny wpływ na pozostałych bohaterów.