< >

/ Odkryj nasze projekty /

Projekty

Animoon zajmuje się produkcją animacji dla seriali oraz filmów krótko i pełnometrażowych. Specjalizujemy się w developmentach projektów animowanych. Tworzymy marki animowane.

/ Firma produkcyjna /

Animoon

Animoon zajmuje się realizacją projektów animowanych o wysokiej jakości plastycznej i fabularnej, w głównej mierze opartych o własne pomysły.

W portfolio studia można znaleźć filmy krótkometrażowe, seriale oraz filmy pełnometrażowe. Projekty są skierowane do szerokiej publiczności – począwszy od najmłodszych, przez publiczność młodzieżową, familijną i dorosłych.

Animoon ściśle współpracuje z producentami wykonawczymi specjalizującymi się w różnych technologiach animacji, stąd produkcje w portfolio studia są bardzo zróżnicowane pod względem plastycznym. Produkcje Animoon powstają z myślą o widzu polskim i zagranicznym. Każdy z naszych projektów rozwijamy a następnie promujemy jako odrębną markę.

Animacja najwierniej oddaje świat wyobraźni i czyni go zrozumiałym dla innych.

Animacja pozwala otworzyć się na pracę wielu utalentowanych ludzi. To niezwykle inspirująca dziedzina, która skupia w sobie tak wiele twórczych profesji.

Dewelopmenty/ rozwijamy pomysły /

Studio specjalizuje się w developmentach filmowych.

Na zlecenie realizujemy kompletny proces developmentu projektów animowanych, niezależnie od formatu.

Współpracujemy z doświadczonymi twórcami – scenarzystami, script doctorami, a także autorami opracowania plastycznego – projektantami postaci i ilustratorami.

Przeprowadzamy projekt z etapu pomysłu do produkcji.

 

Smodo/ motion capture dla lalki /

SMODO to nowatorska technologia stop-motion, która łączy klasyczną animację lalkową z innowacyjną techniką przechwytywania ruchu. Korzystając ze SMODO animator, zamiast z lalką, pracuje z samym szkieletem, wyposażonym w kolorowe znaczniki. Specjalny system śledzący znaczniki przenosi pozę szkieletu do programu do edycji 3D, w którym na szkielet nakładany jest cyfrowy model lalki. W efekcie, na ekranie komputera animator obserwuje całą lalkę, tak jak w klasycznej animacji. Technologia SMODO gwarantuje redukcję kosztów, skrócenie czasu produkcji o post-produkcję, a także znaczne ułatwienie pracy na planie filmowym. To innowacyjne narzędzie edukacji. Pomysłodawcą technologii jest Grzegorz Wacławek, który odpowiada także za jej rozwój.

SMODO rozwija spółka Pelican Capture Sp. z o. o.

Więcej informacji o technologii SMODO

 

Momli/ aplikacja dla najmłodszych /

MOMLI to aplikacja mobilna z seriami animowanymi i piosenkami dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Momli daje dostęp do animacji i piosenek po angielsku – kontentu o wysokiej jakości plastycznej, fabularnej, wyjątkowych aranżacjach oraz wpadających w ucho tekstach. Aplikacja jest dostępna na telefony oraz tablety i gwarantuje dostęp tylko do bezpiecznych treści.

Wsparciem promocyjnym dla Momli jest kanał Momli Vevo na YouTube, na którym bedą dostępne wszystkie piosenki, zwiastuny serii a także ich pojedyncze odcinki.

Więcej informacji o technologii MOMLI

 

SAF/ stowarzyszenie animacji filmowej /

Stowarzyszenie Animacji Filmowej powstało z ogromnej pasji połączonej z doświadczeniem i wiedzą, którą chcemy dzielić się z miłośnikami animacji filmowej. Pragniemy dotrzeć do osób w każdym wieku, dla których animacja może stać się początkiem zupełnie nowego rozdziału w życiu.

Naszą misją jest edukacja i pokazywanie jak interdyscyplinarną dziedziną jest animacja i jak wyjątkowych artystów skupia.Poprzez warsztaty, spotkania z wybitnymi twórcami – scenarzystami, autorami ilustracji i animatorami – przybliżamy tajniki branży i tłumaczymy jej specyfikę.

 

Stowarzyszenie Animacji Filmowej

ul.Dwernickiego 8/11

27-200 Starachowice

Polska

NIP 6642143951

KRS 0000830002

regon 385594633

 

sendecka@stowarzyszenieanimacji.pl

www.stowarzyszenieanimacji.pl

 

Statut SFA do pobrania

 

/ Zobacz, kto tworzy studio /

Zespół

Grzegorz Wacławek / Piotr Szczepanowicz

Animoon to pełną pasji grupa kreatywnych producentów, doświadczonych w realizacjach projektów animowanych wielu formatów i w pracy w różnorodnych technologiach.

 

Jesteśmy gotowi na nowe, nawet najbardziej wymagające i odważne artystycznie wyzwania.

 

Z nagrodą Cartoon Movie 2022 Tribute Producer of the Year

Grzegorz Wacławek

producent, CEO
/więcej/

Grzegorz Wacławek – producent, reżyser i scenarzysta filmów animowanych. Założyciel i prezes studia Animoon oraz twórca technologii SMODO. Grzegorz ukończył animacje w łódzkiej PWSFTviT oraz grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował filmem „Poza starością” w 2010 roku. Filmy i seriale, które produkuje w Animoon, przyniosły mu ponad 70 nagród i nominacji, w tym nominacje do prestiżowej Annie Awards za wielokrotnie nagradzany film „Acid Rain” Tomka Popakula. Grzegorz był wielokrotnym jurorem miedzynarodowych festiwali oraz jest aktywnym członkiem Polskiej Gildii Producentów, Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji i Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Piotr Szczepanowicz

producent, Partner
/więcej/

Piotr Szczepanowicz jest reżyserem, scenarzystą oraz producentem filmów animowanych. Ukończył animację na łódzkiej PWSFTviT. Jest producentem wielu filmów krótkometrażowych nagradzanych na całym świecie m.in. „Ziegenort”, „Acid Rain”, tryptyk z cyklu „Figury niemożliwe i inne historie”. Koprodukuje filmy pełnometrażowe m.in. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czy „Nawet Myszy idą do nieba”. Reżyseruje i współtworzy seriale animowane. Wraz z Grzegorzem Wacławkiem został laureatem nagrody dla najlepszego producenta filmów krótkometrażowych przyznawanej podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W latach 2014-2016 był ekspertem PISF.

Karolina Sendecka

kierowniczka produkcji
/więcej/

Ukończyła studia w Szkole Filmowej w Łodzi na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Jako kierownik produkcji oraz kierownik planu współpracowała przy produkcji filmów krótko i pełnometrażowych oraz reklam. W Animoon obecnie czuwa m.in. nad produkcją serialu animowanego „I LOVE THIS”. Od 2020 roku jest prezesem Stowarzyszenia Animacji Filmowej.

 

Kasia Panas

kierowniczka produkcji
/więcej/

Absolwentka zarządzania kulturą oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów pełniła funkcję Wiceprezesa stowarzyszenia All In UJ, jednej z największych studenckich organizacji w Polsce, jej projekt „Jagielońskie Wieczory Filmowe” został nagrodzony w konkursie PZU na Studencki Projekt Roku w kategorii kultura. Od lat zajmuje się tworzeniem i organizacją kulturalnych wydarzeń, w tym pięciu edycji Bytom Film Festival. W Animoon pełni funkcję kierownika produkcji filmów i innych projektów.k

Dominika Krysiewicz

kierowniczka produkcji
/więcej/

Absolwentka grafiki i animacji na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz filologii polskiej na wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Miłośniczka animacji w technice stop-motion. Brała udział w projekcie SMODO, podczas którego była na targach animacji w Annecy oraz odbyła staż na planie pełnometrażowego filmu „Nawet myszy idą do nieba” w Pradze. Z Animoon związana od października 2020 r., gdzie pełni rolę kierownika produkcji.

Anna Głowińska

kierowniczka produkcji
/więcej/

Absolwentka Uniwersytetu Lumière Lyon 2 (Francja), ukończyła kierunek Sztuki, specjalność Film i Teatr. Przez 12 lat związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych ANIMATOR, największym wydarzeniem dedykowanym animacji w Polsce, pełniąc rolę producentki i programerki. Członkini jury i komisji selekcyjnych na festiwalach oraz kuratorka licznych przeglądów prezentowanych m.in. w ramach FilmPOLSKA (Berlin), Punto y Raya Festival (Reykjavik) oraz w National Gallery of Art (Waszyngton). Prelegentka programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Malwina Kostrzewa

kierowniczka produkcji
/więcej/

Swoją wiedzę zdobywała u producentów filmów fabularnych – najpierw w WFDiF, następnie w Studiu Filmowym TOR. Szlifowała swoje umiejętności przy filmach krótkometrażowych studentów szkół filmowych oraz reklamie. Pasję do sztuki filmowej odkryła pracując przy festiwalu Camerimage, z którym od 2016 roku współpracuje jako koordynatorka widowni. Zdobyte tam umiejętności wykorzystywała pracując na codzień w Kinie Muranów. Praca przy forum ANIMARKT rozpoczęła jej przygodę ze światem animacji. Od 2022 roku związana z Animoon jako asystentka producenta.

Grzegorz Skorupski

producent nadzorujący
/więcej/

Specjalista w dziedzinie kultury i filmu z ponad 12-letnim doświadczeniem w pracy w najlepszych krajowych i międzynarodowych instytucjach kultury.
Posiada bogate doświadczenie w planowaniu oraz zarządzaniu międzynarodowymi projektami kulturalnymi, a także w produkcji filmowej. Szczególnie interesuje go komunikacja kulturowo – społeczna, a także języki audiowizualne we współczesnym dyskursie kulturowym. Uważa też, że sprawna umiejętność posługiwania się językiem kultury jest podstawą skutecznego samorozwoju i działania we współczesnym życiu -społecznym, biznesowym, emocjonalnym, intelektualnym itp. Mówi: „Moim zdaniem kultura jest podstawą, natomiast życie społeczne, biznesowe, prywatne są składowymi – nie na odwrót”. Od sierpnia 2022 roku związany z Animoon jako producent nadzorujący.

Martyna Bochniak

asystentka produkcji
/więcej/

Martyna w Animoon od niedawna pełni rolę asystentki produkcji.

Jest absolwentką animacji na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, co zaowocowało jej fascynacją do animacji 2D. Swoje doświadczenie w pracy w zespole zdobyła, pracując jako ilustratorka przy produkcji serialu animowanego dla dzieci. Jest osobą kreatywną, zawsze gotową do eksperymentowania i szukania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie animacji. Dodatkowo, posiada umiejętności techniczne, w tym obsługę oprogramowania do animacji 2D, co pozwala jej aktywnie uczestniczyć w procesach produkcyjnych.

Ola Gajdosz

office manager/asystentka produkcji
/więcej/

Ola w Animoon od niedawna pełni rolę office managerki i asystenki produkcji.

Lusia

najmłodszy asystent produkcji
/więcej/

Lusia jest najmłodszym członkiem Animoon. Wśród jej zadań znajdują się obowiązki reprezentacyjne, towarzyszy nam na co dzień, jak i uczestniczy w wielu spotkaniach, rozbawiając i inspirując pozostałych rozmówców. Jej nieskończona energia i dobry humor jest nieocenionym wsparciem zespołu Animoon. Prywatnie szaleje za Foczką Flo i marzy, żeby dostać główną rolę w serialu.

Nagrody

Produkcje Animoon otrzymały dotychczas z górą 200 nagród i prezentowane były w programach ponad 160 festiwali filmowych na całym świecie. Niektóre z tytułów rocznie dotarły nawet do miliona widzów.

Najważniejsze festiwale, nagrody i nominacje:

CARTOON TRIBUTES

 

Producent roku 2022 za koprodukcję mniejszościową „Nawet myszy idą do nieba” razem z Fresh Films (Czechy), Les Films du Cygne (Francja), oraz Cinemart (Słowacja)

FESTIWAL FILMOWY W CANNES

 

”III” nominacja do Złotej Palmy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych (2018)

ANNIE AWARDS

Najbardziej prestiżowa, branżowa nagroda dla animacji:

 

„ACID RAIN” nominacja w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy (2020)

OSKARY

„Magiczna Zima Muminków” długa lista oskarowa w trzech kategoriach – Najlepszy Film Animowany, Najlepsza Muzyka i Najlepsza Piosenka (2017)

 

„ACID RAIN” długa lista oscarowa – Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany (2019)

 

„FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE I” długa lista oscarowa – Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany (2022)

 

Kontakt

animoon-logo-2

Animoon Sp. z o.o.

ul. Chmielna 24/24

00-020 Warszawa

Polska

 

hello@animoon.pl

 

NIP 525 256 11 66

KRS 0000471205

regon 146797034

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,

XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Masz pomysł na film, serial animowany?

Napisz nam o tym!

Jesteś twórcą, relizujesz ciekawe projekty?

Prześlij nam swoje portfolio i CV.